Euphoria

İsim anlamı “yoğun mutluluk ve heyecan hissi” olan Euphoria Yachts, Sirena Marine’in olgunluk çağı ve yerli üretim çabalarının bir meyvesi olarak nitelendirilebilir. Firmanın 2012’de başlayan marka ve ürün geliştirme çabaları, ilk yat tasarımını 1958’de yapan Arjantinli tasarımcı Germán Frers’in sektördeki 50 yılı aşkın tecrübesiyle buluştuğunda lüks ve konforu bir araya getiren Euphoria serisi ortaya çıktı. Şimdilik 54, 68 ve 84 olmak üzere üç modelden oluşan serinin ilki Euphoria 54’ün dünya prömiyeri Türkiye’deki yat sektörünün imajını güçlü kılmak amacıyla CNR Avrasya Boat Show’da düzenlendi.

2014 Cannes Yachting Festival’da Avrupa tanıtımı gerçekleştirilen Euphoria 54’ün iç yerleşimi Design Unlimited’ın titiz çalışmasıyla oluşturuldu. Geniş dış yaşam mahallerine sahip bir Akdenizli ve aynı zamanda seyir keyfini artıran iç konforuyla biraz da kuzeyli duruş sergileyen yelkenli, firmanın Orhangazi’deki tesislerinde infüzyon teknolojisinden yararlanılarak üretildi. Markanın ilk modeli olan Euphoria 54, her yıl Boot Düsseldorf’ta sahiplerini bulan Avrupa Yılın Yatı ödüllerinin de 2015 adayları arasında yerini alarak lüks segmentte gördüğü ilgiyi bir kez daha kanıtladı.

Dünyaca ünlü tasarım ofisleriyle çalışan Euphoria Yachts’ın ikinci modeli Euphoria 68’in ilk satışı tekne suya indirilmeden çok önce gerçekleştirildi. 21,07 metre uzunluğundaki yatın tasarımı yine Germán Frers ve Design Unlimited tarafından, Sirena Marine ekibiyle ortak bir çalışma çerçevesinde yürütüldü. Tekne Nisan 2016’da suya indirilerek sahibine teslim edildi.

İşini bilen denizciler için tasarlanan serinin üçüncüsü ve amiral gemisi Euphoria 84, sipariş üzerine özel olarak üretilmektedir. 25,60 metre uzunluğa ve 6,30 metre genişliğe sahip tekne, Sirena Marine ekibi tarafından üretilmesi planlanan en büyük yelkenli olma özelliğini de taşıyor.

Euphoria Yachts ile ilgili detaylı bilgilere sitesinden de ulaşabilirsiniz: 
http://www.euphoriayachts.com.tr/